8 тисяч компенсації для підприємців: як відреагували бізнесмени Ужгорода (ВІДЕО)

8 тисяч гривень — такий розмір одноразової матеріальної допомоги можуть надати приватним підприємцям та звільненим працівникам. Про це повідомив президент Володимир Зеленський. Виплати можуть призначати і тим, кому скоротили час роботи або відправили у вимушену відпустку.

Персональні тренування проводить ужгородка Оксана Ян. Каже: після введення карантину групові заняття відмінила. Тепер може провести тренування одночасно лише для 3 людей. “Це відображається на доходах, і поки не було карантину вихідного дня, то ми якось могли в суботу додатковий дохід отримувати, тому що були охочі, які могли прийти позайматися лише у суботу. Ці 8 тисяч не перекриють оренду, комунальні, всі інші послуги. Якщо би ми працювали в суботу, звісно, це додатковий дохід. Це впевненість у завтрашньому дні”.

Працівниця однієї з кав’ярень Ужгорода Яна Горняк розповіла: до введення карантину вихідного дня у місяць вона отримувала до шести тисяч гривень. Цього місяця прибуток, каже, буде менший. “З введенням карантину вихідного дня ми працюємо в суботу навинос, тераси в нас нема. Наші гості замовляють каву за дверима. Для них це незручно, тому що не можуть присісти, погрітися. Через це і зменшилася кількість людей. В неділю ми працюємо і виходить так, що цього дня не маємо прибутку. Це так і в мене, і в моїх колег”, — розповіла Яна Горняк.

Працівники кавְ’ярні через вимушені вихідні не одержать 50% зарплатні, — каже власник закладу Юрій Сідун. Чоловік розповідає, чи допоможуть 8 тисяч гривень його бізнесу. “Якщо це буде працювати, то це допоможе не настільки зайти в борги підприємцям. А для працівників це буде серйозна фінансова допомога для того, щоб достойно прожити цей місяць”, — повідомив власник закладу.

Про збитки під час посилення карантину розповідає і власниця студії краси Анастасія Вигівська. “50% свого заробітку отримуємо саме у вихідні дні: якщо майстри працюють у суботу, а також у неділю. Якщо враховувати всі щомісячні витрати студії (це оренда, податки, комунальні, зарплати, в мене бухгалтерія є, адміністратор), то ці вісім тисяч — це крапля в морі”, — зазначила Анастасія Вигівська.

Отримати одноразову допомогу підприємець зможе тільки в тому випадку, якщо належить до однієї з шести категорій, — повідомив експерт Василь Матій. “Якщо вид діяльності підприємця підпадає під вид діяльності, який підлягає відшкодуванню, то воно відповідно буде зараховано. Це роздрібна торгівля, тимчасове розміщення товарів, забезпечення стравами та напоями, демонстрація кінофільмів, діяльність галузі творчості і мистецтва та розваг, діяльність галузі спорту, галузі відпочинку та розваг. Є така інформація, що це буде реалізовано через додаток “Дія” — це державний застосунок”.

Президент Володимир Зеленський звернувся до підприємців: “Ви — найманий працівник, і вас звільняють, бо кав’ярня, де ви працювали, на жаль, закривається. У такому випадку ви зможете отримати допомогу у розмірі 8 тисяч гривень. Для цього потрібно зробити три прості кроки: зайти в додаток «Дія», ввести короткі дані і номер банківської картки. Якщо ви власник кав’ярні і ви не закрилися, деяких працівників відправили у вимушену відпустку, то для виплат цим працівникам ви зможете отримати допомогу. Це буде сума, пропорційна часу так званого простою у розмірі до восьми тисяч гривень на одного працівника”.

За словами Зеленського, для отримання такої допомоги з бюджету потрібно 10 млрд гривень, і до парламенту мають подати відповідні законопроєкти.

Джерело: «Закарпаття онлайн»

2077

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*