Банки почали автоматичне списання боргів українців

До системи автоматичного списання боргів із рахунків українців уже підключено сім банків.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє платформа відкритих даних Opendatabot.

«Банки почали списувати борги українців автоматично за вимогою державних та приватних виконавців. До системи автоматичного списання вже підключено 7 банків», – йдеться в повідомленні.

До системи автоматичного списання боргів підключено: «Таскомбанк», «ПриватБанк», «Універсал Банк» (Монобанк), «ОКСІ банк», «Банк Восток»,«Індустріалбанк», «ПроКредит Банк».

23 березня 2021 року Мін’юст видав наказ, згідно з яким із рахунків боржників гроші будуть списуватися автоматично. Раніше виконавці та банки могли примусово стягувати лише кошти за несплату аліментів. В інших випадках банки блокували рахунки, але для стягнення коштів потрібен був окремий паперовий запит. Наразі вся процедура проходить у кілька кліків в онлайн-режимі.

Списати борги можуть у людей, що потрапили до Єдиного реєстру боржників. Зараз там знаходиться 5,5 мільйона боргів. Більшість з них це борги перед комунальними установами, за штрафи ПДР або несплату аліментів.

Ще 44 установи підключені до тестового середовища, 11 банків перебувають на стадії консультацій та попередніх налаштувань для початку тестування. Тобто найближчим часом до системи автоматизованого арешту буде приєднано 62 українських банки із 73.

«Карпатський об’єктив»

51

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*