Більше 230 тис закарпатських пенсіонерів отримають автоматично проіндексовані пенсії

Понад 231,5 тис. або 89,4 % закарпатських пенсіонерів у травні отримають підвищені пенсії, інформує головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області проведено індексацію пенсій з 1 травня.

Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,11.

Відповідно до зазначеного рішення Уряду розмір підвищення в результаті перерахунку не може бути меншим 100 гривень, але якщо після перерахунку пенсії становитиме менше 100 гривень, встановлюватиметься доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Якщо ж навіть з урахуванням всіх надбавок та індексації загальна сума пенсії, призначеної згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», буде меншою за 2100 гривень, такий пенсіонер отримає доплату до встановленої суми. На такі виплати можуть розраховувати жінки зі страховим стажем понад 30 років і чоловіки, чий страховий стаж становить не менше 35 років. Цю компенсацію також будуть враховувати під час інших перерахунків пенсій.

Перерахунок проведено автоматично (без особистих звернень) пенсіонерів.

В середньому пенсії закарпатців зростуть на 151 гривню 95 копійок.

Загалом додатково на виплату підвищених пенсій закарпатським пенсіонерам необхідно 35,2 мільйона гривень.

Виплата проіндексованих пенсій проводиться з 4 травня 2020 року у встановлені пенсіонерам дати виплат шляхом зарахування на рахунки в банках або через АТ «Укрпошта».

Варто зазначити, що в постанові Кабміну про винятки з індексації нічого не вказано, однак відповідно до закону про пенсійне забезпечення, під індексацію не підпадають різні «спецпенсії» – пенсії суддям, прокурорам та ін.

Також не варто розраховувати на збільшення виплат і пенсіонерам, в яких враховуються різного роду надбавки (наприклад, за вислугу років, пільговий стаж та інше). Мова йде про ситуації, коли розрахунковий (базовий) розмір пенсії нижче фактичного, який людина отримує на руки.

Для такої категорії громадян після індексації пенсія ніяк не зміниться.

За даними Пенсійного фонду, розмір підвищення становитиме:

  • 100 гривень – 45% пенсіонерів,
  • від 100 гривень до 400 гривень – 37,9% пенсіонерів,
  • від 400 гривень до 500 гривень – 6,1% пенсіонерів,
  • від 500 гривень до 700 гривень – 5,6% пенсіонерів,
  • від 700 гривень до 1000 гривень – 3,1% пенсіонерів,
  • понад 1000 гривень – 2,3% пенсіонерів.

НЬЮЗМЕЙКЕР, Karpat.in.ua

499

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*