Комісія Закарпатської облради з питань бюджету обговорила профільні питання

Сьогодні, 20 травня, відбулося засідання профільної комісії Закарпатської облради з питань бюджету під головуванням Василя Кошелі, яке пройшло традиційно жваво і динамічно.

Участь у її роботі взяли: голова облради Михайло Рівіс, його перший заступник – Йосип Борто та заступник – Петро Грицик, а також керівництво окремих департаментів ОДА: фінансів – Петро Лазар та його заступник – Наталія Боркулеш, охорони здоров’я – Єлизавета Біров та соцзахисту населення – Михайло Петрішка.

Йшлося про потреби жителів краю, медиків, фахівців, задіяних у боротьбі з пандемією та інших сфер життя.

Найперше погодили внутрішню лабораторну потребу у рамках внесених змін до обласного бюджету на останній позачерговій сесії облради щодо Закарпатського обласного центру громадського здоров’я для фінансування заходів із профілактики та боротьби зі СНІДом, у т.ч. для проведення ним лабораторних досліджень ПЛР на СОVID-19, якими передбачено на ці цілі 1 млн 200 тис грн. Та в ході її обговорення порушили питання, чому Міністерство охорони здоров’я разом із підвищенням зарплати медпрацівникам, які лікують хворих на COVID-19, не передбачило цього й лаборантам, що також у зоні величезного ризику?

Очільник облради М. Рівіс підмітив, що урядовці заявили про суттєву фінансову допомогу медикам і хворим на COVID-19, однак по факту всі тягарі лягли на плечі органів місцевої влади, яка запровадила карантинні заходи, виділяла кошти для підтримки медпрацівників, їх харчування, закупівлю ліків, захисного одягу, тестів, обладнання і т. д.

Жваво обговорили присутні і болюче питання дня – функціонування комунального некомерційного підприємства «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги с. Вільшани», що створений понад 60 років тому на 200 ліжок. Із 1 травня цього року, у зв’язку із введенням медичної реформи, КНП перейшло на нову модель фінансування та згідно з угодою з НСЗУ на ІІ-ІУ кв. отримало 2 млн 480 тис, що складає 14, 4% від потреби.

а словами Єлизавети Біров, щоб зменшити подальші фінансові ризики, було повністю припинено поступлення нових пацієнтів у цей заклад, ліквідовано одне із відділень лікарні на 45 ліжок, ущільнено кадри. Однак це не вирішує всієї проблеми.

Михайло Рівіс поділився своїм баченням вирішення питання і сказав, що як один із варіантів – створити на базі цього закладу відділення соцзахисту, яке відтак фінансувати з обласного бюджету. Та закликав більш відповідально поставитися до цього важливого питання, провести додаткові консультації і тільки так винести його до депутатів для обговорення і загального рішення.

Очільника ради підтримав Мирослав Білецький, який також наголосив, що справді такі рішення слід готувати на основі фахового підходу, а тоді депутати матимуть змогу визначатися по суті. Ідеться ж про особливу категорію наших краян.

Присутні охоче ділились своїми думками та вносили пропозиції. Зокрема, пропонувалось тих пацієнтів, які мають повноцінні родини, повернути додому, а у яких відсутні документи, допомогти виробити їх і переселити в інші профільні заклади краю.

За словами Петра Грицика, нині-завтра доведеться вирішувати й питання оптимізації інтернатних закладів для школярів. І зробити це треба до початку навчального року та опалювального сезону.

Із обговорюваних питань із уболіванням про здоров’я жителів краю в умовах сьогодення виступили також Йосип Борто, Василь Кошеля, Андрій Шекета, Василь Губаль, Мікловш Товт та ін.

За результатами засідання будуть прийняті відповідні рекомендації для врахування у подальшій роботі обласної ради та ОДА, повідомляє пресслужба облради.

216

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*