Квартири від держави: 129 дітей-сиріт Закарпаття отримають власне житло

Відповідно до Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам до Закарпатської області було спрямовано 25 530,2 тис. грн. цільової субвенції, які були розподілені для виплати грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення 77 дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа.

Протягом 2020 року було придбано 75 житлових приміщень на загальну суму 24 826,5 тис. грн., що становить 97 відсотків освоєння коштів.

У більшості районів та міст області результатом спільних дій розпорядників коштів та дітей (осіб) є повне освоєння коштів.

Разом з тим у Тячівському та Свалявському районах 2-ма особами не придбано житло на загальну суму 637,8 тис. гривень, зазначені кошти підлягають поверненню до державного бюджету.

Облдержадміністрацією було вжито всіх заходів з метою повного та цільового використання коштів субвенції (численні наради, листи, методичний супровід, щотижневий моніторинг, неодноразові телефонні розмови з керівниками райдержадміністрацій тощо). Однак згідно пояснень, наданих Тячівською та Свалявською райдержадміністраціями, є ряд суб’єктивних та об’єктивних причин невикористання коштів субвенції, про що було проінформовано Кабінет Міністрів України з пропозиціями щодо вирішення проблемних питань.

У 2020 році для Закарпатської області затверджено 21 342, 5 тис. грн. субвенції. Схвалено регіональний загальний список, який налічує 572 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які перебувають на квартирному обліку. Місцевими комісіями прийнято рішення для виплати грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для 54 осіб зазначеної категорії на загальну суму 19 175, 6 тис. грн. та 1 970, 0 тис. грн. для купівлі будинку для ДБСТ.

За станом на 30 грудня 2020 року 54 особам перераховано кошти на відкриті ними в уповноважених банківських установах рахунки зі спеціальним режимом використання, з них вже семеро придбали житлові приміщення на загальну суму 2 441,2 тис. гривень.

За результатами спільної роботи 129 дітей-сиріт області матимуть власне житло, придбане за рахунок коштів державного бюджету.

Крім того, Великоберезнянською райдержадміністрацією придбано житловий будинок для дитячого будинку сімейного типу на суму 1 970, 0 тис. гривень.

«Карпатський об’єктив»

170

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*