Міжнародна програма «Інтроспекція Культурного Капіталу»

“Інтроспекція Культурного Капіталу”– це міжнародна програма з освітнім ухилом яка розрахована на участь митців та кураторів у створенні нових проектів та запрошує резидентів до загальної дискусії щодо майбутніх шляхів розвитку сфери художнього виробництва та культурних інституцій через оптику персональних практик в США, Україні та інших місцях.  Програма розташована в рамках художньої резиденції сучасного мистецтва «Вибачте номерів немає» у готелі “Закарпаття”, місті Ужгород, розпочата в серпні 2019 року. 

 Ужгород – це прикордонне місто поруч з Словаччиною, Угорщиною, Румунією і Польщею, та є спільним домом для багатьох етнічних груп. Резиденція “Вибачте номерів немає” базується в готелі “Закарпаття”, який був збудований наприкінці 1970-х років в стилі пізньорадянського “бруталізму”.  Будівля готелю зберегла своєрідну ауру радянського часу та ознаки колапсу Радянського Союзу, що дозволяє уважному спостерігачу здійснити мандрівку у різних часових, культурних та політичних вимірах.  

Так само як й готель “Закарпаття”, більшість культурної інфраструктури в Україні не була переформатована з радянських часів. Незважаючи на те що Україна стає все більш інтегрованою у аспекти Західноєвропейської сфери впливу, країна залишається недостатньо дослідженою територію з боку міжнародних інституцій сучасного мистецтва. Ми пропонуємо використати цю перехідну ситуацію як можливість поставити питання щодо винайдення нових моделей художніх інституцій, які б існували як і поза традицією радянської культурної модернізації, так й поза умовами що визначаються глобалізованим ринком мистецтва. Програма заохочуватиме учасників взаємодіяти з культурним ландшафтом Ужгороду та Закарпаття задля переосмислення умов художнього виробництва та окреслення можливих траєкторій подальшого розвитку культурних систем.

Програма здійснюється виключно за запрошенням. Тривалість та умови є гнучкими, розглядаються для кожного учасника індивідуально.

+38 (067) 394 73 64
88005 м.Ужгород, Готель Інтурист-Закарпаття, пл. Кирила і Мефодія, 5
595

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*