На Берегівщині урочисто передали оновлену будівлю Ліцею ім. Яноша Араня

У рамках програми базових шкіл та програми «Східне партнерство Україна 2019 – Співпраця задля розвитку Закарпаття» Міністерства закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини в нашому регіоні відремонтували черговий навчальний заклад. Урочиста церемонія передачі оновленої будівлі Ліцею ім. Яноша Араня в с. Косино відбулася 21 жовтня.

Оновлення навчального закладу, побудованого в 1904 році, який донедавна перебував у напівзруйнованому стані, було надзвичайно потрібне. У ліцеї провели повний зовнішній та внутрішній ремонт, оновили систему опалення, водовідведення та вентиляції, замінили вікна та двері, покрівлю будівель, що належать закладу, а також вимостили бруківкою внутрішній дворик та тротуари. Крім того, заклад отримав новий тренажерний зал та їдальню. Загальна вартість проведених робіт становить 67 475 143 гривні. Сума, що залишилася після ремонту, буде використана на будівництво футбольного поля зі штучною травою.

Захід розпочався з вітального слова консула Угорщини в м. Берегові, аташе з питань зовнішньої економіки Александри Чізмадіа. Під час промови вона розповіла, що «Східне партнерство» – це широка, різноманітна мережа програм, і кожен успішно реалізований проєкт є радістю для спонсора – уряду Угорщини – та всіх тих, кому не байдуже, в яких умовах навчатиметься наступне покоління.

Голова Товариства угорської культури Закарпаття, очільник БФ «За Закарпатський угорський інститут» Василь Брензович заявив, що для нього передача оновленого ліцею – проєкту, до якого ТУКЗ-КМКС також зробило свій внесок, – це особливо радісний момент, оскільки він сам колись розпочав навчання в старовинних стінах цієї школи. «Відтепер освітній процес у цьому закладі, який відіграє надзвичайно важливу роль у регіоні, відбуватиметься в набагато кращих умовах. Я також сподіваюся, що він слугуватиме закарпатській громаді і в майбутньому», – наголосив у своїй промові очільник ТУКЗ-КМКС.

Директор ліцею Анжеліка Яноші подякувала спонсорам та меценатам за оновлення закладу. Вона також наголосила, що майбутнє учнів Косонської ОТГ відтепер стало надійним. У подальшому для виховання успішних людей потрібні лише педагогічні зусилля вчителів, додала вона.

Після вітальних слів гостей заходу під час урочистої передачі оновленого приміщення символічну стрічку спільно перерізали очільник ТУКЗ-КМКС Василь Брензович, президент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ілдико Орос та аташе з питань зовнішньої економіки Александра Чізмадіа.

K. K./Kárpátalja hetilap

211

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*