На Берегівщині урочисто передали оновлений Будинок культури.

У с. Бене на Берегівщині передали оновлений Будинок культури. Проєкт, вартість якого становила 3 014 464 гривні, був реалізований у рамках програми «Східне партнерство Україна 2019 – політика Європейського Союзу», що має на меті зміцнення відносин зі східними сусідами ЄС і є продовженням східного напряму європейської політики добросусідства, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини та Благодійного фонду «За Закарпатський угорський інститут», а також за співпраці Товариства угорської культури Закарпаття.

Присутніх 16 жовтня на урочистому заході від імені Консульства Угорщини в м. Берегові привітав перший заступник консула Мігай Андраш Беке. У своїй промові він наголосив, що за останні кілька днів відбулася не одна урочиста церемонія передачі різних об’єктів. Це доводить, що уряд Угорщини серйозно ставиться до своїх конституційних зобов’язань і піклується про угорців, які проживають за межами країни, адже кожен угорець відповідальний за кожного угорця. Товариство угорської культури Закарпаття є надійним місцевим партнером угорського уряду, без співпраці якого він не міг би реалізовувати ці проєкти та допомагати в галузях охорони здоров’я, освіти, культури, які є найважливішими в житті громади, наголосив віцеконсул. «Культура підтримує здоров’я духу, […] це те, що пов’язує нас зі спільним кровообігом, кровообігом нації», – додав Мігай Андраш Беке.

Голова ТУКЗ-КМКС, очільник БФ «За Закарпатський угорський інститут» Василь Брензович назвав оновлення Будинку культури в с. Бене чудовою подією. За його словами, з моменту запуску програми «Східне партнерство», тобто за останні 6 років, за підтримки угорського уряду було оновлено понад сотню об’єктів. Заклади охорони здоров’я, освіти та культури – це саме ті складові, що вдихають життя в наші села, зазначив він. «Я вдячний Міністерству закордонних справ Угорщини та працівникам Фонду за те, що цей проєкт було реалізовано», – додав очільник ТУКЗ-КМКС.

Керівник місцевої бібліотеки та клубу с. Бене Єлизавета Голожаї від імені жителів села подякувала за ремонт Будинку культури й підкреслила: «Наша мрія здійснилася, адже є місце, де ми зможемо об’єднати молодь, де вона відчує, що таке справжня традиційна вечірка з нагоди збору винограду або чаювання, організоване для людей похилого віку тощо. Усе зроблено для того, щоб культурне життя в нашому маленькому селі процвітало».

Після цього віцеконсул Мігай Андраш Беке, голова Товариства угорської культури Закарпаття Василь Брензович, голова місцевого осередку «ТУКЗ-КМКС», сільський голова Іштван Вінце спільно перерізали символічну стрічку та урочисто передали оновлений Будинок культури.

Реформатський пастор Шандор Орбан та парафіяльний священник Іштван Рац попросили Божого благословення для будівлі та присутніх.

Захід закінчився виступом ансамблю бібліотеки с. Бене Szélrózsa та виконанням віршів угорських поетів місцевими школярами Францискою Ферку, Ервіною Араньоші та Богларкою Ферку.

Csuha Alexandra/Kárpátalja hetilap

980

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*