На Закарпатті триває посівна кампанія: акцент на зернових та картоплі

У Закарпатській області триває посівна кампанія. Найбільша частка аграрної продукції, яку планують виростити у 2023 році, – зернові культури та картопля. Наприкінці минулого року понад 20 тисяч гектарів засіяли озимою пшеницею і ячменем.

Про це Tv21 Унгвар повідомив заступник голови Закарпатської ОВА Василь Іванчо.

З його словами загальна площа посівів, яку планується засіяти у 2023 році, – 184 тисячі гектарів, що трохи більше за показники минулого року. «З цієї площі 79,4 тис. га буде засіяно зерновими, 25,4 тис. га займуть технічні культури, 41,9 тис. га – картопля і овочі та 37 тис. га будуть під кормовими культурами», – каже заступник голови ОВА

Чиновник додав, що великих агропідприємств в області небагато, але вирощеного збіжжя вистачить для споживання на внутрішньому ринку. Окрім того, через бойові дії в південних областях частина продукції, яка завозилася звідти, тепер вирощуватиметься на Закарпатті.

«У нас є прогнози зібрати більше зернових, ніж минулого року. Овочів, фруктів, картоплі буде набагато більше, ніж до цього часу, оскільки є великий запит на нашу агропродукцію, і відповідно відразу є і пропозиція. Тому фермери Закарпаття цього року сіють більше овочів», — зазначає Василь Іванчо.

zakarpat.net

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*