Основні країни відправлення імпортованих товарів на Закарпатті – Угорщина, Словаччина, Італія, Чехія та Австрія

На сьогодні у Закарпатській митниці Держмитслужби акредитовано 5 015 учасників ЗЕД. Із них зовнішньоторговельні операції протягом січня-жовтня 2020 року здійснювали 1 899 суб’єктів ЗЕД.

У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, відбулось збільшення кількості акредитованих суб’єктів ЗЕД на 512 підприємств (4 503 суб’єкта ЗЕД – торік) та зменшення кількості суб’єктів ЗЕД, які здійснювали зовнішньоторговельні операції – на 390 підприємства (2 289 суб’єктів ЗЕД минулоріч).

Впродовж січня-жовтня п.р. оформлено 138 854 митних декларацій, з яких безпосередньо по напрямкам переміщення: імпорт – 79 221, експорт – 41 332, транзит – 18 301.

Загальна вартість імпорту (виключно ІМ-40 без врахування інших режимів ввезення) за звітній період становить 23 734 240 тис грн.

Основні країни відправлення імпортованих товарів – Угорщина, Словаччина, Італія, Чехія та Австрія.

За січень-жовтень 2020 року у перелік основних імпортних товарів входили: засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання; реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; електричні машини та обладнання, їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку; телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку; пластмаси, полімерні матеріали та вироби з них; прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні, методичні або хірургічні, їх частини та приладдя тощо.

А от загальна вартість експорту (виключно ЕК-10 без інших режимів вивезення) в січні-жовтні 2020 року становила 5 474 070 тис грн.

Основними експортними товарами за півріччя були: деревина і вироби з деревини, деревне вугілля; меблі; постільні речі, матраци, матрацні основи, диванні подушки та аналогічні набивні речі меблів, світильники; насіння і плоди олійних рослин, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж; електричні машини та обладнання, їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку; телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку; жири та олії тваринного або рослинного походження, продукти їх розщеплення; готові харчові жири, воски тваринного або рослинного походження тощо.

Загальна товарна структура по Закарпатській митниці Держмитслужби експортно-імпортних вантажів у неторговому обігу складається з оформлення громадянами товарів по МД ІМ 40 АА та по квитанціях МД-1. Упродовж січня-жовтня п.р. оформлено 8 037 митних декларацій ІМ 40 АА на суму 953 367 тис грн та 56 470 МД-1 на суму 583 845 тис грн. У значній більшості – це імпортовані транспортні засоби, а також товари різних груп УКТЗЕД, повідомили Закарпаття онлайн у пресслужбі Закарпатської митниці Держмитслужби.

132

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*