Після вірусного успіху чату GPT Марк Цукерберг хоче просувати інструменти штучного інтелекту Meta

Марк Цукерберг заявив, що Meta створює нову «групу продуктів найвищого рівня», щоб просувати роботу компанії над інструментами штучного інтелекту, оскільки вона намагається йти в ногу з оновленою “гонкою озброєнь штучного інтелекту” серед великих технологічних компаній, пише CNN.

У повідомленні на Facebook увечері в понеділок Цукерберг сказав, що нова елітна група спочатку буде сформована шляхом об’єднання команд усієї компанії, які зараз працюють над генеративним штучним інтелектом, технологією, яка лежить в основі вірусного чат-бота ChatGPT. Цукерберг сказав, що ця група буде «зосереджена на створенні чудового досвіду навколо цієї технології в усіх наших продуктах», — обіцяє Цукерберг, починаючи з «креативних і експресивних інструментів».

«У довгостроковій перспективі ми зосередимося на розробці образів штучного інтелекту, які можуть допомогти людям різними способами», — сказав Цукерберг. Ці функції можуть включати нові фільтри Instagram, а також інструменти чату в WhatsApp і Messenger, сказав він.

Заплановані зусилля відбуваються на тлі загострення божевілля штучного інтелекту в світі технологій, яке почалося наприкінці листопада, коли OpenAI, який підтримує Microsoft, публічно випустив ChatGPT. Інструмент швидко став вірусним завдяки своїй здатності генерувати переконливі, людські відповіді на підказки користувача. Пізніше Microsoft оголосила, що використовує технологію ChatGPT у своїй пошуковій системі Bing.

Для порівняння, Янн Леканн, головний науковець Meta зі штучного інтелекту, висловив певний скептицизм щодо галасу ChatGPT. «Це не дуже великий крок до, знаєте, більш схожого на людський інтелект», — сказав ЛеКанн в одному з інтерв’ю наприкінці минулого місяця. «З наукової точки зору ChatGPT не є особливо цікавим науковим досягненням», — додав він.

Інструменти генеративного штучного інтелекту побудовані на великих мовних моделях, які були навчені на величезній кількості онлайнових даних для створення письмових і візуальних відповідей на підказки користувача. Але ці системи також мають потенціал для збереження упереджень і дезінформації. Інструменти штучного інтелекту Microsoft і Google вже стикаються з суперечками через те, що вони дають деякі неточні або дивні відповіді.

Як і у випадку з Microsoft і Google, використання цієї технології для Meta пов’язане з деякими ризиками. Минулого року, до ажіотажу ChatGPT, Meta публічно випустила чат-бота на основі штучного інтелекту під назвою «BlenderBot 3». Однак невдовзі чат-бот почав робити образливі коментарі.

У своїй публікації в понеділок Цукерберг сказав: «Нам потрібно зробити багато базової роботи, перш ніж перейти до справді футуристичних вражень, але я в захваті від усіх нових речей, які ми створимо на цьому шляху».

zakarpat.net

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*