У Перечині розпочали капітальний ремонт площі Незалежності

Сьогодні, 9 березня, у Перечині розпочали капітальний ремонт площі Незалежності. Це у мікрорайоні «Штати». Капітального ремонту не бачила півстоліття.

– Цю місцевість раніше називали Лука, бо тут люди косили траву для худоби, – розповіла Марія Вакула, 82 роки,  кореспонденту «Карпатського об’єктива».  – Сюди хотіли перенести центр, подалі від хімзаводу, бо там дуже смерділо. У перші роки 60-х минулого століття побудували райком, школу-інтернат, друкарню. У грудні 1964-го на Луках здали в експлуатацію першу багатоповерхівку. До квартир поселили працівників школи-інтернету,  заводів, представники інтелігенції. Потім побудували дві триповерхівки. В будинку за №2 поселили працівників райкому, редакції районної газети. За №3  – керівництво та робочих соковинного заводу  та меблевої фабрики. П’ятиповерхівку на 65 квартир здавали у два етапи – 74 та 75-го років. Поселились тут стеатитівці, молоді спеціалісти різних галузей та установ, а також лікарі, вчителі.

Ганна Мегела із сім’єю поселилася 31 грудня 1967 року в будинку під №2. Двокімнатну квартиру дали чоловіку. Працював інструктором у райкомі.

 – Мікрорайон знаходиться біля центральної дороги, близько до автобусної зупинки, що зручно. Водночас штатівці мають велику проблему. Після дощу та коли тане сніг пройтися площею можна лише в гумовцях: вода стоїть, вибоїни глибокі, ввечері та вночі темно, можна підвернути ногу чи впасти і травмуватися. Ями засипаємо самі будівельними відходами. У підвалах завжди вода, внаслідок чого у квартирах на перших поверхах вогко, псуються меблі, цвітуть стіни, – констатувала Ганна Михайлівна.

1967 року площа отримала назву з нагоди 50 річниці Жовтневої революції – 50 років Жовтня. У лютому 2017 року перейменована на площу Незалежності.

Виконроб «Євро-Імекс Інвест» Андрій Михайлович розповів кореспонденту «Карпатського об’єктива» про роботи, які проводитимуть:

– Сьогодні розпочали із фрезерування площі, завтра продовжимо. Наступний етап – прокладання комунікацій, зокрема зливної каналізації, кабелів освітлення, установлення бордюрного каменю та поребриків біля будинків. Потім – вирівнювання основи, влаштування асфальтобетону та ФЕМ (фігурного елементу мощення) на тротуарах. Буде заасфальтовано 2720 метрів кв. та замощено 365 метрів кв. тротуарів. Встановимо світильники вуличного освітлення, лавки та сміттєві урни.

Роботи планують виконати протягом двох місяців.

Тетяна Грицищук, фото автора

«Карпатський об’єктив»

zakarpat.net

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*