Угорський уряд розширить програму соціальної підтримки закарпатців

«З-поміж закордонних угорців закарпатці знаходяться в найбільш вразливій ситуації, водночас уряд Угорщини робить усе можливе заради того, аби угорська громада Закарпаття жила та процвітала на рідній землі», – наголосив у середу під час пресконференції в Будапешті державний секретар, відповідальний за національну політику Угорщини, Арпад-Янош Потапі.

Посадовець додав, що сьогодні соціальну допомогу отримують педагоги, котрі викладають угорською, викладачі мистецьких та музичних шкіл, працівники медичної галузі, медіа, бібліотекарі, актори.

У 2015-му програма соціальної підтримки закарпатців стартувала з сумою 791 млн форинтів, а цього року збільшилася до 2,56 млрд.

«Торік одноразову допомогу (доплату до зарплати) отримали 15 000 закарпатців, які займаються важливою, з точки зору угорської національної політики, діяльністю. Цього року очікується, що ця кількість збільшиться, – зазначив державний секретар. – Адже будуть охоплені й такі категорії, як працівники дитячих будинків, педагоги та тренери спортивних шкіл».

Програму соціальної підтримки поширять на нові категорії громадян за рахунок використання залишків минулорічних коштів.

Голова Товариства угорської культури Закарпаття Василь Брензович подякував уряду Угорщини за підтримку угорців краю. А також нагадав, що конфлікт на сході України та економічна криза значно ускладнили умови життя населення держави, саме тому ТУКЗ – КМКС у 2015 році звернулося за допомогою до уряду Угорщини.

«Утримувати систему закарпатських угорських закладів без програми соціальної підтримки навряд чи було можливо, водночас ідеться не лише про матеріальний аспект. Адже важлива й моральна складова цієї допомоги, оскільки угорці Закарпаття таким чином відчувають небайдужість материнської країни», – наголосив голова ТУКЗ – КМКС.

Відповідаючи на запитання журналістів, Василь Брензович повідомив, що заробітна плата медсестер становить в еквіваленті 50 тисяч форинтів, тож одноразова допомога в сумі 210 тисяч форинтів – це значна підтримка.

MTI

312

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*