За рік лісгоспи Закарпаття продали через прозорі аукціони деревини на майже 400 млн грн

Лісгоспи Закарпатської області стали абсолютними лідерами за обсягом реалізованої деревини та отриманих доходів за рік, через прозорі аукціони продали необробленої деревини на 396 млн грн.

Всього в Україні за цей період було проведено понад 6,1 тис. успішних аукціонів, реалізовано 1,1 млн куб. м необробленої деревини на загальну суму 1,16 млрд грн.

У рейтингу між областями абсолютним лідером за обсягом реалізованої деревини та отриманих доходів є Закарпатська область – 275 тис. куб. м, що принесли 396 млн грн доходу. Продажем завершився майже кожен другий оголошений аукціон, зростання ціни становило 8,75% при відносно невисокому коефіцієнт конкурентності на успішному аукціоні – 1,56.

Проаналізуємо, яка ж ситуація з продажем необробленої деревени у інших областях.

Отже, у топ-5 регіонів за сумою доходів та обсягом продажів увійшли: Житомирська, Рівненська, Київська, Івано-Франківська та Волинська області.

Лідерами є Житомирська та Рівненська області з подібними результатами: доходи 184,6 млн грн та 182 млн грн та обсяг реалізованої деревини –  231,9 та 231,5 тис. куб м відповідно. Далі йдуть Київська та Івано-Франківська також з близькими результатами: 72 та 68,6 млн грн доходів, 53,8 і 49,9 тис. куб. мпроданої деревини відповідно. Замикає п’ятірку лідерів Волинська область, лісгоспи якої продали в електронній торговій системі більше деревини, ніж Київська та Івано-Франківська області – майже 73 тис. куб. м, але недорогих сортиментів, тому обсяг доходів склав 35,8 млн грн.

Зауважимо, що з жовтня 2020 року всі лісгоспи Закарпаття реалізують деревину на аукціонах “Prozorro.Продажі”,  в той час, як інші регіони лише частину.

Трохи більше року тому розпочався експериментальний проект щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини у електронній торговій системі (ЕТС) “Prozorro.Продажі”. Перші аукціони відбулися вже наприкінці лютого 2020-го, але на повну силу проект запрацював у березні.

Рейтинг підготовлено на основі показників з відкритого модулю аналітики ЕТС “Prozorro.Продажі”.

«Карпатський об’єктив»

141

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*