Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

В самобутньому куточку нашої країни, краю гірських річок і потоків, озер, садів, виноградників, мінеральних джерел, високих гір, запашних полонин, надзвичайно різноманітної флори і фауни у жовтні 1946 року в м. Ужгороді було відкрито Закарпатську обласну станцію юних натуралістів, яку у 1992 році реорганізовано в Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Згодом, у період із 1958 до 1987 року в області створено ще шість районних станцій юннатів: Мукачівську, Міжгірську, Берегівську, Хустську, Виноградівську, Тячівську.

Багато вчителів біології, географії, сільськогосподарської справи, хімії, що були природолюбами за покликом душі, з великим ентузіазмом включились у цікавий і змістовний юннатівський рух.Частина педагогів перейшли працювати безпосередньо на станції юннатів, інші у своїх школах впроваджували натуралістичну діяльність, як цікаву, корисну й ефективну форму позаурочної, позакласної, позашкільної роботи із учнівською молоддю. В області щорічно збільшувалась чисельність і різноманітність юннатівських гуртків. Створювались шкільні лісництва, учнівські виробничі бригади, шкільні кролеферми, тваринницькі ланки. За участю й сприянням науковців і практиків сільськогосподарської й природоохоронної справи, змістовніше, проводилась робота на навчально – дослідних земельних ділянках.

Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (ЗОЕНЦ) – позашкільний навчально-виховний заклад, який реалізовує державну політику в галузі освіти і науки, Концепцію екологічної освіти в Україні, сприяє розвитку творчої особистості учнів і є координуючим центром інформаційно-методичної, природоохоронної, дослідницько-експериментальної роботи педагогів, учнів та юннатів шкіл і позашкільних закладів області.

В екологічному центрі працюють 2 фахові та 2 загальні відділи:

– Екології та природоохоронної роботи;

– Біології та дослідно-експериментальної роботи;

– Інформаційно – методичної роботи;

– Організаційно – масової роботи.

(0312) 64-18-78
88017 м. Ужгород, вул. Загорська, 126
405