Закарпатським платникам податків про прощення фінансових санкцій

Закон України від 4 грудня 2020 року № 1072-IX збільшив мінімальний поріг суми податкового боргу, до якої не застосовуються заходи стягнення. Також законодавець передбачив одразу декілька механізмів врегулювання податкового боргу, залежно від його суми та категорії платників податків – боржників.

Зокрема, Законом № 1072 передбачено прощення фінансових санкцій платникам податків за умови прискореної сплати основної суми податкового боргу фізичними і юридичними особами окремих категорій.

Для цього платникам податків необхідно звернутись до контролюючого органу за місцем обліку із заявою в довільній формі та забезпечити протягом шести місяців з дня набрання чинності Закону № 1072 погашення грошовими коштами основної суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/ відстроченням), що виник станом на 1 листопада 2020 року, та своєчасну і у повному обсязі сплату поточних податкових зобов’язань.

Норма розповсюджується на платників податків, що станом на 1 листопада 2020 року мають податковий борг, за виключенням:

– великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 Кодексу;

– осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;

– осіб, відносно яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;

– банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;

– осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

У разі, якщо всі умови виконано, розрахунки з бюджетом проведено у термін до червня 2021 року включно – штрафні санкції і пеня, що підлягають застосуванню та нарахуванню у зв’язку зі сплатою такого податкового боргу, не нараховуються та не стягуються.

Довідково: пункт2 (прим3) підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.

ДПС у Закарпатській області

«Карпатський об’єктив»

152

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*