ТУКЗ-КМКС досягло історичної перемоги

27 жовтня Науково-дослідний інститут національної політики Угорщини організував у Будапешті нараду з оцінки результатів місцевих виборів в Україні, на якій своїми думками поділилися державний секретар з питань національної політики Янош Арпад Потапі та голова Товариства угорської культури Закарпаття (ТУКЗ-КМКС) Василь Брензович.

Під час вступного слова директор Науково-дослідного інституту національної політики Золтан Кантор наголосив, що з 2017 року антиугорські прояви в Україні почастішали, незважаючи на те, що «КМКС» Партія угорців України досягла надзвичайно хороших результатів на виборах у неділю.

У своїй промові Арпад Янош Потапі привітав ТУКЗ-КМКС, його кандидатів та всіх, хто наполегливо працював останнім часом, з чудовими результатами, досягнутими на місцевих виборах, і підкреслив: «Найкраща передвиборча кампанія – це робота, так сталося і на Закарпатті у випадку Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС), оскільки загальний досвід показує що там, де угорці гуртуються, досягнуто успіху. Це той випадок, коли угорці бачать, що політична сила працює в їхніх інтересах, установлює цілі в союзі та домовленості з ними і навіть формулює цілі вертикально знизу вверх (дослухаючись до думки простих людей, – ред.), в яких угорці бачать життєву силу й підтримують її».

Аналізуючи результати голосування, які надійшли до цього часу, державний секретар зазначив, що явка на загальнодержавному рівні в Україні була досить низькою, трохи більше 37%, натомість на Закарпатті становила 41,25%.

«Причину цього я вбачаю в тому, що Закарпаття – багатонаціональний край, а ТУКЗ-КМКС провело гарну мобілізаційну роботу», – підкреслив він.

Результати, які надходять, показують, що до обласної ради потрапили вісім із десяти партій, зокрема й «КМКС» Партія угорців України, котра буде представлена, за попередніми підрахунками, вісьмома депутатами. Вони змогли повторити історичну перемогу, здобуту 2015 року, зазначив держсекретар та окремо привітав Золтана Бабяка, який здобув 72% голосів як кандидат на посаду очільника Берегівської ОТГ.

«ТУКЗ-КМКС – союзник угорського уряду, разом ми робитимемо все, що від нас залежить, щоб угорці могли процвітати на своїй батьківщині. Ми раді, що наші побратими здійснили цей подвиг, і, звичайно, сподіваючись на подальшу співпрацю, запевняю ТУКЗ-КМКС та закарпатських угорців у всебічній підтримці», – зазначив Янош Арпад Потапі.

Василь Брензович підкреслив: незважаючи на сильний «зустрічний вітер», засноване в 1989 році Товариство угорської культури Закарпаття, яке є найстарішою представницькою організацією в Карпатському басейні з часів Другої світової війни, досягло значного успіху на місцевих виборах. Наголошуючи на особливостях нинішніх виборів, політик пояснив, що вони відбулися в ході адміністративної реформи, яка негативно вплинула на угорців Закарпаття, адже частка угорців у закарпатських виборчих округах зменшилася, немає району, де вони були б більшістю, усе це ускладнилося новим виборчим кодексом. Крім того, округи були створені таким чином, що їхня компетенція ще не відома, оскільки вони вже зосереджені в Об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) та області. До цього додався новий виборчий кодекс, який є надзвичайно складним і призвів до того, що 10% поданих голосів були визнані недійсними, додав політик.

«Що особливо вплинуло на угорців, так це те, що вибори відбулися в той час, коли антиугорська кампанія, яка почалась у 2014–2015 роках і під час якої угорців залякували, продовжувалася», – зазначив Василь Брензович, додавши, що попри усе це ТУКЗ-КМКС все ж змогло досягти поставлених цілей та результатів. «Ми досягли цілей, які поставили перед собою: в обласній раді угорських депутатів буде така ж кількість, як і раніше; Берегівську ОТГ очолив угорський мер (колишній мер міста Берегова, – ред.), і вона буде центром угорських партій; крім того, у кількох ОТГ мерії також будуть очолені угорцями».

Скуповування голосів, яке набуло неймовірних масштабів по всій Україні, було характерним і для Закарпаття. Проте багато спроб залякати закарпатських угорців виявилися безуспішними. Наприкінці наради Золтан Кантор підсумував, що навесні Угорське товариство Воєводини (Сербія, – ред.), нещодавно Демократичний союз угорців Румунії, а тепер і ТУКЗ- КМКС досягли хороших результатів на місцевих виборах. Угорці, які опинились у найскладнішій ситуації, проголосували і, провівши дуже хорошу кампанію, можуть бути задоволені відмінним результатом, додав він.

CsA/Kárpátalja hetilap/Karpat.in.ua

163

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*