УГКЦ та ПЦУ переходять на новий календар

УГКЦ та ПЦУ розпочали процес переходу на нові календарі. Українська греко-католицька церква переходить на григоріанський календар. Таке рішення на початку лютого ухвалив Архиєрейський Синод УГКЦ і першого вересня відбудеться перехід. ПЦУ також розпочала перехід на новий календар, але очікує рішення Архієрейського Собору.

Уже з 1 вересня 2023 року більшість християн України можуть почати відзначати релігійні свята згідно з Григоріанським календарем. Так, Різдво Христове святкуватимуть 25 грудня, а не 7 січня. Окрім того, змістяться й інші свята — такі як Покрова (1 жовтня), Водохреще (6 січня) і Миколая (6 грудня). Однак ці зміни не будуть стосуватися Великодня і деяких інших свят, зокрема Трійці. Варто звернути увагу на те, що рішення про перехід на новий календар ПЦУ ухвалила на архієрейському соборі — зібранні усіх єпископів. Він відбувається у Києві в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври і має завершитись після опівдня.

Формально потім перехід ще має схвалити помісний собор церкви 27 липня 2023 року за участю мирян.

За словами голови пресбюро Київської єпархії УГКЦ Андрія Боднарука, каталізатором процесу переходу на новий календар стала російська агресія.

“На тлі війни, російської агресії, суспільство дозріло, щоб голосно говорити про таку потребу. Церква також слухала голос свого народу. Це питання ставили ще до війни. Церква завжди говорить про єдність. Потрібно разом святкувати і Різдво, і Пасху, щоб жити за календарем, за яким живе весь цивілізований світ”, – говорить Андрій Боднарук.

Різниця між старим Юліанським і новим Григоріанським календарем складає 13 днів.

Світська Україна разом з більшістю інших країн вже понад 100 років живе за точнішим – григоріанським календарем, запровадженим у XVI ст.

Нагадаємо, перехід релігійних громад УПЦ до Православної церкви України відбувся за дотриманням усіх норм та канонів, порушень не зафіксовано. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

До слова, Православна церква України створила мобільний застосунок «Моя церква». Він доступний в App Store і Google Play. За допомогою застосунку можна знайти найближчі храми помісної української церкви.

zakarpat.net

Будьте першим, залиште відгук

Залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*